Teplovzdušné krby

Realizujeme dodávku a montáž teplovzdušných krbov od popredných európskych výrobcov a taktiež aj vlastnú tvorbu atypického riešenia podľa požiadaviek zákazníka.

Kontakt: +421 908 074 958         email: teplovodnekrby@gmail.com         

OD 1. 07. 2022  Otvarame novu kamennu predajnu v Turcianskych Tepliciach  Cervenej armady 75

realizujeme tieto zakazky v regione  TURIEC okres TR a MT.       

Teplovzdušné krby princíp

Teplovzdušné krby doporučujeme osadzovať do starších stavieb ako doplnkové kúrenie kde kúrenie bolo riešené už v minulosti iným funkčným nezávislým vykurovacím zdrojom vprevažnéj miere plynovým alebo el.kotlom napojenými na teplovodný radiatorový kurenársky systém a rekonštrukcia celého kúrenia by znamenala vyššie výdavky.

Teplovzdušný krb osadený v nízkoenergetickej novostavbe v kombinácii s elektrickým podlahovým vykurovaním alebo infrapanelovým vykurovaním, kde nízke vstupné na prevádzkové náklady infračervených vykurovacích panelov podstatne možu znížiť vstupnú investýcie  do kúkenia.  Ohrev TUV je možné riešiť jednovalentným tepelným čerpadlom na ohrev TUV, prípadne solárnym jednovalentným setom na samostatný ohrev TUV. 

 

 

 

Teplovzdušný krb a prívod externého vzduchu:

V súčasnosti sú zväčša všetky moderné krbové vložky konštrukčne riešené s možnosťou dopojenia sa na prívod vzduchu pod ohnisko z exteriéru. V prípade že sa rozhodnete pre externý prívod je nutné tento fakt riešiť pri novostavbe ešte pred zaliatím základovej deky. Prívod je nutné osadiť tech. zariadením s predohrevom vzduchu pre horenie zabraňujúce tvobe kondenzácii a zvýšením optimalizácie účínosti horenia v krbe. Druhoú vhodnou možnosťou je priviesť vzduch z pivničného alebo garážového odvetraného priestoru s teplotou v týchto priestoroch neklesajúcich pod +7°C.

Riešenie prívodu externého vzduchu je vhodné zrealizovať v domoch a budovách s rekuperačnými jednotkami vzduchu, v priestoroch bez okien alebo priestoroch osadenýmí fixnýmí oknami bez možnosti mikroventilácie, v reštavračných priestoroch zo sylnýmí ventilačnýmí jednotkami.

Priame externé napojenie na krbovú vložku cez obvodovdovú stenu domu sa nedoporučuje. 

 

Teplovzdušné krby rozdeľujeme: 

a.) teplovzdušný krb

b.) teplovzdušný krb s prieduchmi do ďalších miestnosti bez núteného obehu

c.) teplovzdušný krb s prieduchmi do ďalších miestnosti s núteným obehom  

d.) akumulačný teplovzdušný krb

 

 

Teplovzdušný krb - postup

Krbová obostavba osadená v novostavbe s radiatorovým vykurovaním. Radiatorové vykurovanie napojené na iný nezávislý zdroj. Moderný krb s krbovou vložkou do 9kw slúži na príležistostné prekurovanie danného priestoru v prechodovom a zimnom období.

Teplovzdušný krb Teplovzdušný krb Teplovzdušný krb Teplovzdušný krb Teplovzdušný krb Teplovzdušný krb Teplovzdušný krb

 

 

Teplovzdušný krb - postup

Moderný krb postavný v novostavbe s podlahovým vkurovaním, krbová vložka s vertikálnym otváraním a regulovatelným výkonom horenia  4 až 10kW.

Teplovzdušný krb Teplovzdušný krb Teplovzdušný krb Teplovzdušný krb Teplovzdušný krb Teplovzdušný krb Teplovzdušný krb

 

Teplovzdušný krb s prieduchmi do ďalších miestnosti bez núteného obehu - postup 

Teplovzdušný krb osadený v staršom rodinom dome po úplnej rekonštrukcií s novým komínovým telesom. Nové samostatné nezávislé radiatorové vykurovanie plynom. Moderný krb so 14kW liatinovou vložkou s kapacitou vykúrenia priestoru 300m3 a teplovzdušnými rozvodmi do horného poschodia. Krb slúži ako doplnkový zdroj tepla na vykurovanie väčšej časti tohto rodinného domu. Komínové teleso sa stalo súčasťou obostavby, vymetacie dvierk boli prekryté dekoračnou krbovou mriežkou.

 

Teplovzdušný krb s prieduchmi Teplovzdušný krb s prieduchmi Teplovzdušný krb s prieduchmi Teplovzdušný krb s prieduchmi Teplovzdušný krb s prieduchmi Teplovzdušný krb s prieduchmi Teplovzdušný krb s prieduchmi Teplovzdušný krb s prieduchmi Teplovzdušný krb s prieduchmi Teplovzdušný krb s prieduchmi Teplovzdušný krb s prieduchmi Teplovzdušný krb s prieduchmi

 

 

Teplolovzdušný krb s kanálovými prieduchmi do ďalších miestností bez núteného obehu - postup

Teplovzdušný moderný krb zrealizovaný v novostavbe s plynovým kotlom a kombinovaným vykurovaním /prízemie podlahové kúrenie, poschodie radiatorové kúrenie/.Obvodové steny domu, YTONG Lambda, okná trojité presklenie. Teplovzdušné kanály zabudované v podlahe na hornom poschodí , vyvedené v priečkach do podkrovných izjeb a kúpeľne osadené mrižkami boli zrealizované samotným majiteľom /DOBTÁ PREDPRÍPRAVA BEZ ZBYTOČNYCH BÚRACÍCH PRÁC/. Výkonovo postačujúca 8 kW vložka, rohové presklenie s vertikálnym otváranim, materiál obostavby mramor a žula. Krb je osadeny v strede obytného priestoru, teda sa stal dominatným prvkom obytnéj časti tohto domu.

 

Teplolovzdušný krb s kanálovými prieduchmi Teplolovzdušný krb s kanálovými prieduchmi Teplolovzdušný krb s kanálovými prieduchmi Teplolovzdušný krb s kanálovými prieduchmi Teplolovzdušný krb s kanálovými prieduchmi Teplolovzdušný krb s kanálovými prieduchmi Teplolovzdušný krb s kanálovými prieduchmi Teplolovzdušný krb s kanálovými prieduchmi Teplolovzdušný krb s kanálovými prieduchmi Teplolovzdušný krb s kanálovými prieduchmi Teplolovzdušný krb s kanálovými prieduchmi Teplolovzdušný krb s kanálovými prieduchmi Teplolovzdušný krb s kanálovými prieduchmi Teplolovzdušný krb s kanálovými prieduchmi Teplolovzdušný krb s kanálovými prieduchmi Teplolovzdušný krb s kanálovými prieduchmi

 

 

 

Teplovzdušný krb s prieduchmi do ďalších miestností s núteným obehom - postup

Teplovzdušný rustikálny krb zrealizovaný v staršom zrekonštruovanom rodinnom dome. Rozvody ohriatého vzduchu sú vedené chdbou popod strop čo minimalizuje tepelné straty na potrubí, do dalších troch mistností. Distribúciu ohriateho vzduchu po dome zabespečuje dostatočne výkonný ventylátor s ovládaním otáčok umiestneným pri krbe.

 

Teplovzdušný krb s prieduchmi do ďalších miestností Teplovzdušný krb s prieduchmi do ďalších miestností Teplovzdušný krb s prieduchmi do ďalších miestností Teplovzdušný krb s prieduchmi do ďalších miestností Teplovzdušný krb s prieduchmi do ďalších miestností Teplovzdušný krb s prieduchmi do ďalších miestností Teplovzdušný krb s prieduchmi do ďalších miestností Teplovzdušný krb s prieduchmi do ďalších miestností Teplovzdušný krb s prieduchmi do ďalších miestností Teplovzdušný krb s prieduchmi do ďalších miestností Teplovzdušný krb s prieduchmi do ďalších miestností Teplovzdušný krb s prieduchmi do ďalších miestností Teplovzdušný krb s prieduchmi do ďalších miestností Teplovzdušný krb s prieduchmi do ďalších miestností

 

 

 

Teplovzdušný krb s prieduchni do ďalších miestností s núteným obehom - postup

Teplovzdušný portálovy krb zrealizovaný v starom rodinnom dome v samostatnej bytovej jednotke na II. poschodí s radiatorovým vykurovaním so spoločnej plynovej kotolne umiestnenej v suteréne. Radiatory osadené termostatickými hlavicami slúžia na dokurovanie a temperáciu miestnosti. Portálový krb s 12kW vložkou napojenou dymovodom do vyvložkovaného komínového telesa a núteným obehom ohriatého vzduchu do všetkých miestností bytu pokryje celú tepelnú potrebu obytného priestoru. Turbína umistnená na povale s kapacitou 520m3/h prečerpáva ohriaty vzduch cez izolované hadice do izieb s regulovateľnými koncovými hlavicami (ameostatmi) umiestnenými v strope.

 

Teplovzdušný krb s prieduchni do ďalších miestností s núteným obehom Teplovzdušný krb s prieduchni do ďalších miestností s núteným obehom Teplovzdušný krb s prieduchni do ďalších miestností s núteným obehom Teplovzdušný krb s prieduchni do ďalších miestností s núteným obehom Teplovzdušný krb s prieduchni do ďalších miestností s núteným obehom Teplovzdušný krb s prieduchni do ďalších miestností s núteným obehom Teplovzdušný krb s prieduchni do ďalších miestností s núteným obehom Teplovzdušný krb s prieduchni do ďalších miestností s núteným obehom Teplovzdušný krb s prieduchni do ďalších miestností s núteným obehom Teplovzdušný krb s prieduchni do ďalších miestností s núteným obehom Teplovzdušný krb s prieduchni do ďalších miestností s núteným obehom Teplovzdušný krb s prieduchni do ďalších miestností s núteným obehom Teplovzdušný krb s prieduchni do ďalších miestností s núteným obehom

 

 

 

Akumlačný teplovzdušný krb - postup

Akumulačný kachľový teplovzdušný krb zrealizovaný v bytovom dome s komínom, poloha bytu na prízem umožnila externé napojenie vzduchu zo suterénu z pivničných priestorov. Dymovod napojený na jestvujúci komín, krb vykuruje obývaciu izbu, a cez regulovatelné prieduchy dalej detskú izbu a chdbu.

Akumlačný teplovzdušný krb Akumlačný teplovzdušný krb Akumlačný teplovzdušný krb Akumlačný teplovzdušný krb Akumlačný teplovzdušný krb Akumlačný teplovzdušný krb Akumlačný teplovzdušný krb Akumlačný teplovzdušný krb

 

REMESELNICI POZOR NEPLATICI:  Pavel JUHAS  -  Zahorska Bystrica